شما هیچ موردی در سبد خرید خود ندارید

نحوه نصب لمینت دندان

نحوه نصب لمینت دندان

نحوه نصب لمینت دندان

در این مطلب می خواهیم درمورد نحوه نصب لمینت دندان برای شما همران عزیز سایت دنسیس توضیحاتی ارائه دهیم.

برای نصب لمینت دندان حتماً به دندان پزشک متخصص و ماهر مراجعه نمایید تا در طی این روند نصب، دچار مشکل نشوید.

درضمن نصب لمینت باید با مشاوره دندان پزشک صورت بگیرید، درغیر این صورت عواقب آن برعهده خود شخص خواهد بود.

پزشک متخصص تشخیص می دهد که دندان های شما برای نصب لمینت مناسب است یا شما باید از راهکار های دیگری برای ترمیم دندان های خود استفاده کنید.

توجه داشته باشید که پس از نصب لمینت دندان رنگ، شکل، اندازه یا طول دندان ها را تغییر میدهد و بیشتر برای قسمت دندان های جلویی مورد استفاده قرار می گیرد.

 

زمان روند نصب لمینت دندان

برای نصب لمینت دندان معمولاً به دو تا سه جلسه حضور در مطب دندان پزشکی نیاز است، جلسه اول برای معاینه ابتدایی و اماده سازی دندان ها برگزار می شود.

در جلسه دوم درصورت مناسب بودن لمینت برای دندان های شما برای نصب لمینت دندان، کار قالب گیری انجام می شود و سپس به آزمایشگاه فرستاده می شود.

توجه داشته باشید که لمینت دندان برای هر فرد به صورت جداگانه قاب گیری و ساخته می شود، بنابراین حتماً روند قالب گیری باید برروی دندان های شما باید صورت گیرد.

پس از آماده شدن لمینت های منحصر به دندان های شما جلسه سوم برگزار خواهد شد، در این جلسه لمینت ها برروی دندان ها توسط دندان پزشک متخصص چسبانده می شود.

 

لمینت دندان

 

مراحل نصب لمینت دندان

در مرحله اول نصب لمینت شما باید به یک دندان پزشک متخصص ماهر و با تجربه مراجعه فرمایید تا دندان پزشک دندان های شما را معاینه کند.

در این مرحله شما باید هدفتان از انجام لمینت دندان و نتیجه ی مورد انتظارتان را بیان کنید، تا پزشک تشخیص دهد که لمینت برای شما مناسب است یا خیر.

سپس آزمایشات و معایناتی برروی دندان های شما صورت می گیرد، ممکن است دندانپزشک نیاز به عکس کلی از فک جهت بررسی های بیشتر داشته باشد.

آماده سازی دندان ها برای نصب لمینت

ابتدا دندانپزشک باید از دندان های شما برای نصب لمینت دندان قالب گیری کند این کار با مواد خاصی انجام می گیرد، سپس این قالب ها برای لابراتوار ارسال می شود.

در آماده سازی دندان ها برای نصب لمینت، ممکن است دندان پزشک سطح دندان های شما حدود 0.3 تا 0.7 میلی متر تراش دهد.

توجه داشته باشید که تراش دندان ها در روند نصب لمینت بسته به نوع و فرم دندان های شما دارد، برای فردی نیازی به تراش نمی باشد اما برای دیگری تراش سطح دندان نیاز است.

درصورت نیاز به تراش زیاد دندان ها، محل مورد نظر باید سر شود تا دردی احساس نکنید اما درصورت ضروری نبودن تراش یا تراش حداقلی نیازی به سری نمی باشد.

چسباندن لمینت به دندان ها

دندان پزشک قبل از چسباندن لمینت به صورت دائمی برروی دندان ها، آن ها را به صورت موقت برروی دندان ها قرار می دهد تا از فرم و رنگ آن ها اطمینان حاصل کند.

قبل از چسباندن لمینت ها آماده سازی پایانی برروی دندان ها انجام می شود، دندان ها به صورت کامل تمیز شده و درصورت داشتن روکش موقت باید جداشوند.

پس از آنکه لمینت ها برروی دندان قرار داده شد اشعه نور مخصوصی به دندان ها تابانده می شود که چسب استفاده شده را فعال می کند و اتصال لمینت به دندان را کاملا محکم می کند.

پس از انجام این مراحل کار نصب لمینت دندان به پایان می رسد.

پیشنهاد می کنیم لمینت های خود را از معتبرترین فروشگاه دندانپزشکی ایران، سایت دنسیس، باکیفیت و قیمت مناسب خریداری نمایید.

بیشتر بخوانید: تعویض کامپوزیت ها

انصراف از نظر