شما هیچ موردی در سبد خرید خود ندارید

بررسی تخصصی ماسک N95

بررسی تخصصی ماسک N95

ماسک N95

ماسک N95 وسیله ای حفاظتی و کنترلی تنفسی برای بسیاری از افراد به شمار می آیند. استفاده از این ماسک به همراه رعایت نکات بهداشتی موجب ایمن ماندن فرد از خطر ابتلا به بیماری کرونا و انواع عفونت های تنفسی خواهد شد. از آن جا که استفاده از این ماسک می تواند برای بسیاری از افراد جای سوالی ایجاد کند، ما در این مقاله تمامی اطلاعاتی که درباره ی این ماسک به آن نیاز خواهید داشت را جمع اوری کرده ایم.

با مطالعه ی این مطلب درباره ی عناوین زیر اطلاعات کاملی را بدست خواهید آورد:

  • علت نام گذاری ماسک n95
  • بهترین ماسک‌ برای مقابله با بیماری کرونا
  • توانایی ماسک N95در برابر کرونا

علت نام گذاری ماسک n95

اختصاص نام N95 به این ماسک، به دلیل آزمایش هایی است که بر روی آن انجام داده اند. ازمایش هایی که بر روی ماسک N95 صورت گرفته است درصدی از نفوذ ذرات بسیار زیر را نشان داده است. ماسک هایی که با این نام در بازار وجود دارند حداقل می توانند ۹۵ درصد از هوای الوده جلوگیری کرده و مانع نفوذ آن شوند. اما همان طور که می بینید هنوز هم جای خطری برای ابتلا به بیماری وجود دارد. چرا که این ماسک ها نمی توانند به صورت صد در صد از آلودگی های محیطی کاسته و فرد را به صورت کاملی در یک محیط امنی قرار دهند.

ماسک N95 برای کودکان و افرادی که دارای ریش می باشند مناسب نمی باشد. علاوه بر این، نمی توان این ماسک ها را برای همه مکان ها استفاده کرد. این ماسک یک نمونه ای از تجهیزات حفاظت شخصی است که مانع نفوذ هوا و ذرات آلوده به داخل ماسک می شود. این ماسک ها به جهت کنترل عفونت در مواقع حساس تولید شده اند.

 

ماسک

 

خرید آنلاین انواع ماسک

بهترین ماسک‌ برای مقابله با بیماری کرونا

برای حفاظت از دستگاه تنفسی و جلوگیری از بیماری ها می توان از ماسک های مختلفی استفاده کرد. اکثر ماسک هایی که برای این کار مورد استفاده قرار می گیرند توسط کشور چین و سایر کشور ها تولید می شوند. ماسک ها ی تولید شده غالبا دارای فیلتر بوده و مقاوم می باشند. لیست ارائه شده شش نوع از بهترین ماسک هایی می باشد که در این خصوص می توان از آن ها استفاده کرد:

 Cotton mask Paper mask Activated charcoal mask Surgical N95 respriator Pitta mask

در بین ماسک های نام برده شده، ماسک N95 respriator بیشترین استفاده را داشته و در بین عموم مردم رایج می باشند. این نوع از ماسک ها یکی از قوی ترین نوع تولید شده در بازار می باشند که می توانند در برابر ورود ذرات آلوده و یا نفوذ آن ها مقاومت بسیار بالایی را از خود نشان دهند. ماسک های N95 respriator یک ابزار پزشکی کنترلی مهمی می باشند که توسط سازمان غذا و داروی ایالات متحده تایید شده‌اند. این ماسک ها همان طور که نامشان پیداست و در قسمت قبل نیز به آن اشاره شد، می توانند بخش عمده ای از ذرات معلق در هوا را فیلتر کنند.

 

توانایی ماسک ان ۹۵ در برابر کرونا

ماسک N95، یکی از بهترین ماسک هاییست که می توان از آن ها در برابر میلیون ها ذرات آلوده معلق در هوا به خصوص ویروس شایع کرونا، از آن ها استفاده کرده و راه را بر این بیماری بست. هم اکنون این نوع از ماسک ها توسط میلیون ها چینی برای حفاظت تنفسی استفاده می شوند. البته استفاده از این ماسک ها در میان امریکایی ها نیز شایع شده است. ماسک نودو پنچ توسط FDA مهر تأیید دریافت کرده است.

البته در هنگام استفاده باید به این نکته توجه کرد که استفاده از این ماسک ها به صورت یک بار مصرف توصیه شده اند. نمی توان از این نوع از ماسک ها بیش از یک بار در طول روز استفاده کرد. علاوه بر این، ماسک های نود و پنج نباید در معرض افراد مشکوک به این بیماری قرار بگیرند.

ماسک N95، در انواع مختلفی تولید و در بازار عرضه می شود. این نوع از ماسک ها قابلیت حفاظت تنفسی در برابر ذرات مختلفی مانند ذرات هوا، مایعات دهانی و ... را دارند. قبل از هر چیزی حتما باید به این نکته توجه کنید که بهترین روش برای جلوگیری از انتقال آلودگی ها ترکیبی از روش های مختلف و رعایت کردن اصول بهداشتی می باشد.

بیشتر بخوانید: تاثیر ماسک در برابر کرونا

انصراف از نظر