شما هیچ موردی در سبد خرید خود ندارید
خبرخوان

نوشته های بلاگ  "2021"  از "دی"

بلیچینگ دندان چیست
بلیچینگ دندان چیست
شاید تا به حال کلمه بلیچینگ دندان به گوشتان رسیده باشد اما معنی آن را نمی دانید، امروز قصد داریم در مورد بلیچینگ دندان چیست به طور مفصل صحبت کنیم.همان طور که می دانید امروزه بیشتر مردم به ظاهر و زیبای خود بسیار اهمیت قائل می شوند، دندان ها نیز بخش مهمی از زیبایی یک فرد را تشکیل می دهند.یکی از ساده ترین راه های تمیز و سفید نگهداشتن دندان ها مسواک زدن است، اما برخی از لکه ها کار شان از مسواک گذشته و باید فکر دیگری به حال آن ها کرد.
انواع دستکش های پزشکی
انواع دستکش های پزشکی
دستکش های پزشکی با توجه به مواد به کار برده شده در آن ها به دسته های مختلفی طبقه بندی می شوند. انتخاب مناسب ترین دستکش پزشکی تنها با آگاهی هر چه تمام تر در مورد ویژگی و کاربردهای هر یک از آن ها بدست می آید. به همین دلیل ما در این مقاله به معرفی انواع دستکش پزشکی پرداخته ایم تا با مطالعه ی مطلب پیش رو بتوانید دستکش مورد نیاز خود را متناسب با زمان و مکان استفاده انتخاب کنید.
شیوع بالای دررفتگی مفصل شانه
شیوع بالای دررفتگی مفصل شانه
به گزارش خبرگزاری مهر، رضا توکلی دارستانی، افزود: مفصل شانه به دلیل داشتن دامنه حرکتی وسیع و ساختار استخوانی ویژه، بیشتر از هر مفصل بزرگ در بدن دچار در رفتگی می شود، به طوری که حدود ۵۰ درصد در رفتگی های مفاصل بزرگ بدن در این مفصل اتفاق می افتد.
کامپوزیت ونیر
کامپوزیت ونیر
از کامپوزیت ونیر برای زیبایی و ترمیم دندان ها استفاده می شود و شما به کمک این نوع کامپوزیت می توانید زیبایی را به دندان های خود بازگردانید.کامپوزیت ونیر همان کامپوزیت دندان و لمینت کامپوزیتی می باشد که در صنعت دندانپزشکی مورد استفاده می باشد.امروزه با پیشرفت علم در صنعت دندانپزشکی، روش های بسیار زیادی برای ترمیم و زیبایی دندان ها وجود دارد.کامپوزیت های نانو از استحکام و مقاومت بالایی برخوردار است و برای تمامی موارد زیبایی دندان ها می توان از آن استفاده کرد.
ونیر پرسلین
ونیر پرسلین
ونیر پرسلین یا لمینت سرامیکی یکی از مواردی است که در صورت داشتن مشکلاتی از قبیل پوسیدگی، شکستگی، تغییر رنگ دندان و... می توانید از آن استفاده کنید.لمینت سرامیکی دندان پوسته نازکی است که بر اساس نیاز هر بیمار به صورت مجزا طراحی شده و در ساخت آن از موادی هم رنگ رنگ طبیعی دندان استفاده می شود.این پوسته ها برروی سطح جلویی دندان ها توسط دندان پزشم متخصص نصب می شوند که باعث تغییر رنگ، شکل، اندازه و طول دندان ها می شود.
روکش های دندانی و دلایل نیاز به آنها
روکش های دندانی و دلایل نیاز به آنها
دندان های دارای روكش باید مثل دندان ھای طبیعی مسواك زده شوند و برای سلامت لثه ھای اطراف آن، مراقبت و استفاده از دھان شویه ھای ملایم مثل آب نمك یا دھان شویه ھایی كه از سوی دندانپزشك شما توصیه می شوند، مفید است. برای تمیز كردن قسمتی از یك روکش بریج که خالی از دندان است، باید از نخ دندان مخصوص زیر بریج یا مسواك بین دندانی استفاده كرد و این مناطق را به طور كامل تمیز نمود. سایر نكات بھداشتی مثل مسواك، نخ دندان و دھان شویه ھا نیز (ھمانند دندان ھای طبیعی) باید برای دندان ھای دارای روكش و بریج استفاده شوند.
روکش دندان چیست
روکش دندان چیست
روکش دندان چیست ؟ احتمالاً برای شماهم پیش آمده که بر اثر پوسیدگی یا شکستگی دچار دندان درد شده باشید و مورد درمان کانال ریشه دندان قرار گرفته اید.پس از انجام مراحل درمان کانال ریشه دندان یا به عامیانه عصب کشی، ساختار دندان تضعیف شده و دیگر کارایی قبل را نخواهد داشت.روکش دندان Dental Crown سرپوش سرامیکی یا فلزی می باشد که برروی دندان ها با تخریب گسترده جهت محافظت از آن ها مورد استفاده قرار می گیرد.
کامپوزیت ماکروفیل
کامپوزیت ماکروفیل
اولین نوع کامپوزیت هایی که وارد بازار شد، کامپوزیت ماکروفیل بود که به کامپوزیت های درشت دانه معروف بودند. با ظهور کامپوزیت ماکروفیل بسیاری از مشکلات دندان را می توانستیم برطرف کنیم و در آن زمان یک پیشرفت بزرگ محسوب میشد.از کامپوزیت ها برای پوشاندن پوسیدگی دندان، شکستگی، ترک خوردگی و زیبایی دندان ها استفاده می شود و امروزه انواع مختلفی دارد که باید متناسب با دهان و دندان شما انتخاب شود.