شما هیچ موردی در سبد خرید خود ندارید

مروری مختصر بر دستکش لاتکس و نکاتی درباره آن‌ها

مروری مختصر بر دستکش لاتکس و نکاتی درباره آن‌ها

دستکش لاتکس

استفاده کردن از دستکش‌های یکبارمصرف در این روزها کاربرد زیادی پیدا کرده است. بسیاری در هنگام فعالیت‌های مختلف روزانه به استفاده از دستکش‌ها روی می‌آورند. در هنگام آشپزی، آرایش‌گری، تمیزکاری کردن و نظافت، استفاده در هنگام جراحی و دندانپزشکی و بسیاری از موارد دیگر. دستکش‌های یکبارمصرف در انواع مختلفی ساخته می‌شوند. از میان تمام دستکش‌های یکبارمصرف، استفاده از دستکش‌های لاتکس به علت پودری بودن و راحتی در هنگام مصرف، رواج زیادی یافته‌اند. این دستکش‌ها به دلیل طراحی آناتومیک منحصربفردی که دارند می‌توانند به راحتی در دست‌ها فیکس شده و در نتیجه کار کردن با اشیاء بسیار راحت‌تر شود. دستکش لاتکس پودری از جمله محصولات باکیفیت در بین تمام دستکش‌های یکبارمصرف می‌باشد. فروش دستکش لاتکس به فعالان صنعت پزشکی یکی از مهم‌ترین کانال‌های درآمدی این دستکش‌ها هستند. فروش دستکش لاتکس به این حوزه‌ها بایستی با بهترین قیمت و تضمین کیفیت صورت پذیرد. فروشگاه دندانپزشکی دنسیس با ارائه انواع مختلف از دستکش‌های یکبار مصرف، سبد متنوعی از آن‌ها را بوجود آورده است. فروش دستکش لاتکش در فروشگاه اینترنتی دنسیس با بهترین کیفیت و قیمت صورت می‌پذیرد.  در ادامه با معرفی چند مورد از ویژگی‌ها و نکات درباره آن‌ها، چشم‌اندازی بهتر از تصمیم‌گیری برای خرید دستکش لاتکس به شما ارائه خواهیم کرد.

دستکش لاتکس و گسترش استفاده از آن

دستکش‌های لاتکس از جمله دستکش‌های پزشکی هستند که دارای کاربردهایی متنوع و گسترده در این حوزه می‌باشند. دستکش‌های پزشکی و دندانپزشکی، متشکل از پلیمرهایی هستند که با استفاده از مواد اولیه متنوعی ساخته شده‌اند.   این دستکش‌های یکبارمصرف شامل موادی از جمله لاتکس، لاستیک‌ نیتریل، پلی وینیل کلراید و نئوپرین می‌باشد. اگر تا کنون با دستکش‌های لاتکس سر و کار داشته‌اید احتمالاً متوجه وجود گردی پودر مانند روی آن‌ها شده‌اید. این دستکش‌ها هم شامل نمونه‌های با پودر و هم نمونه‌هایی بدون پودر هستند. استفاده از پودر در این دستکش‌ها به عنوان روانکار می‌باشند. این پودرها با پخش شدن و قرار گرفتن روی دست‌ها، شبیه لوبریکانت در کاندوم‌ها عمل می‌کنند که باعث نشستن بهتر آنها روی پوست می‌شوند. دستکش‌های بدون پودر نیز در مواردی به کار گرفته می‌شوند که جلوگیری از بروز حساسیت در اولویت امر باشد.  نکته دیگری که درباره دستکش‌ لاتکس بدون پودر وجود دارد این است که این دستکش‌ها برای عمل‌های جراحی باز، بسیار مناسب هستند. دستکش‌های بدون پودر همچنین به خاطر اینکه در حین عمل جراحی ممکن است حساسیت‌هایی بوجود آید، کاربرد بسیاری به خود گرفته‌اند.

دستکش‌های لاتکس جراحی و آزمایشگاهی

دستکش‌های لاتکس در نوع خود به دو دسته تقسیم می‌شوند. دستکش‌های آزمایشگاهی و دستکش‌های جراحی، تشکیل دهنده این دو دسته هستند. دستکش‌های جراحی دارای دقتی بسیار بالا هستند که از لحاظ جنس و سایز در انواع مختلفی وجود دارند. این دستکش‌ها به دلیل استاندارد بالایی که در ساخت آنها رعایت شده است، حساسیت بسیار خوبی از خود نشان می‌دهند. دستکش‌های آزمایشگاهی خود دارای دو دسته استریل و غیر استریل هستند. این در حالی است که دستکش‌های جراحی، به طور عمومی استریل شده هستند. چرا که حساسیست عمل‌های جراحی، الزام به انجام فرآیند استریلیزه را در این دستکش‌ها به وجود آورده است. اگر قصد خرید کامپوزیت دندان یا بلیچینگ دندان را دارید اینجا را کلیک کنید.

 

دستکش لاتکس

 

دستکش‌های لاتکس و ویژگی‌های آن‌ها

دستکش‌های لاتکس به دلیل تکنولوژی منحصربفردی که در ساخت آنها به کار گرفته شده است، محبوبیت زیادی پیدا کرده‌اند. این فناوری باعث شد است تا دستکش لاتکس دارای ویژگی‌های منحصربفردی باشد که باعث متمایز شدن آنها از دیگر دستکش‌های یکبار مصرف شده است. دستکش‌ لاتکس مانعی مناسب و قوی در برابر انتقال آلودگی‌ها بین پزشک و بیمار می‌باشد. این دستکش‌ها از پایداری خوبی در برابر اسید‌ها و انواع مواد قلیایی دارند. همچنین مقاومت آن‌ها در برابر حرارت و گرما نیز بسیار خوب است. همچنین دستکش لاتکس دارای استحکامی خوب در برابر پارگی نیز می‌باشد. 

دستکش وینیل و دستکش نیتریل، جایگزینی مناسب!

از آنجا که دستکش لاتکس ممکن است در بعضی افراد ایجاد حساسیت نماید، محققان اقدام به تولید دستکش‌هایی کردند که این عارضه را از بین ببرند. دستکش وینیل و دستکش نیتریل که پیشتر نیز در مرد آنها صحبت گفته‌ایم، به همین منظور ساخته شده‌اند. ترکیبات این دستکش‌ها به گونه‌ای است که مانع از ایجاد حساسیت در پوست می‌شوند. هرچند این دستکش‌ها از مقاومت کمتری در مقایسه با دستکش‌های لاتکس برخوردار هستند. دستکش‌های نیتریل نیز عاری از پروتئین بوده و در برابر مواد مختلف و پارگی‌ها مقاومت بسیار خوبی از خود نشان می‌دهند.

انصراف از نظر