شما هیچ موردی در سبد خرید خود ندارید

دندان عقل

دندان عقل

دندان عقل

امروز بحث های بسیاری در مورد دندان عقل وجود دارد که به طور مثال این دندان در چه سنی رشد می کند و یا آیا این دندان را باید کشید. ما امروز می خواهیم در مورد دندان عقل مطالبی را در اختیار شما قرار دهیم تا آخر با ما همراه باشید. دندان عقل سومین دندان آسیا می باشد و این دندان دیرتر از بقیه ی دندان ها رشد می کند و مابین سنین 16 تا 25 سال شروع به بیرون زدگی می کند. بعضی از مردم با دندان عقل خود مشکلی ندارند اما بسیاری از افراد هستند که با رویش این دندان، مشکلاتی را برای دهان و دندان آن ها به وجود می آورد. بسیاری از مردم پس از آن که دندان عقل رشد می کند به دندان پزشک مراجعه می کنند تا قبل از آن که مشکلاتی را به وجود آورد آن را از دهان خارج کنند. اما باید بدانید که تا زمانی که این دندان فضا برای رشد را دارد، هیچ نگرانی در مورد آن نباید داشته باشید اما برای اطمینان بیشتر می تواند به دندان پزشک متخصص مراجعه کنید. اگر فک دهان شما کوچک می باشد، با رشد دندان عقل ممکن است مشکلاتی نظیر کج کردن دندان کناری برای شما پیش آورد. یکی از شایع ترین مشکلاتی که این دندان می تواند برای شما به وجود آورد، بهم زدن ترتیب دندان ها می باشد که برای ایجاد فضای رشد این چنین می شود. در این مورد باید به دندان پزشک مراجعه کنید و تا قبل از آن که این اتفاق برای شما پیش آید، باید با جراحی این دندان را خارج نمایید. 

زمان کشیدن دندان عقل

این دندان باید زمانی کشیده شود که مطمئن شوید به دندان های دیگر شما آسیب می رساند و این دندان معمولا در سن بیست سالگی شروع به رشد می کند. دندان عقل خاصیت زیبایی و کاربردی چندانی ندارد و جا کشیدن آن نقصی در دندان های شما پیش نمیاید اما می توان از این دندان برای جایگزین دندان های دیگر استفاده کرد. اگر نیاز باشد تا این دندان کشیده شود و شما از آن خبر نداشته باشید، خطرات بسیاری برای دندان های دیگر شما دارد. رشد تدریجی دندان عقل باعث می شود تا ریشه دندان مجاور دچار آسیب دیدگی شود و در مرور زمان باعث پوسیدگی دندان مجاور می شود. با فشار به دندان مجاور و خرابی ریشه ی دندان، باعث می شود تا شما درد هایی در نواحی گوش، چشم و فک حس کنید. پس برای این که به مشکلات دچار نشوید بهتر است که حتما در سن بیست سالگی به یک دندان پزشک متخصص مراجعه نمایید. 

 

دندان عقل

 

چه زمانی نباید دندان عقل را کشید؟

همیشه کشیدن دندان عقل آسان نمی باشد و اگر این کار در افرادی با سن بیشتر اتفاق بیوفتد، ممکن مشکلات بیشتری پیش آورد. افرادی که بالای چهل سال سن دارند، کشیدن  این دندان برای آن ها توصیه نمی شود و این کار برای آن ها مشکلاتی را به وجود می آورد. با کشیدن دندان عقل در سنین بالا مشکلاتی نظیر، شکستگی فک، سخت تر شدن کشیدن این دندان به دلیل جوش خوردن با فک، پر کردن فضای خالی دندان و ... پیش می آید. افرادی که در سیستم ایمنی بدن دچار ضعف می باشند و یا بیماری هایی مانند بیماری انعقادی، قلبی و عروقی دارند این کار را باید زیر نظر پزشک متخصص انجام دهند. جهت مشاوره بیشتر در مورد این مطلب می توانید با کارشناسان ما تماس گرفته تا اطلاعات بیشتری در اختیار شما قرار دهند. همچنین می توانید با مراجعه به فروشگاه تجهیزات پزشکی ما از محصولات پزشکی داخل سایت بازدید نمایید. جهت سفارشات و هماهنگی های لازم می توانید با کارشناسان این مجموعه تماس حاصل فرمایید.

بیشتر بخوانید: مواد معدنی مورد نیاز دندان ها

انصراف از نظر