شما هیچ موردی در سبد خرید خود ندارید

بلیچینگ خانه و بلیچینگ آفیس؛ دو روش مختلف سفید کردن دندان

بلیچینگ خانه و بلیچینگ آفیس؛ دو روش مختلف سفید کردن دندان

تفاوت بلیچینگ خانگی و آفیس

سفید کردن دندان‌ها و بلیچینگ، روشی بسیار موثر برای اصلاح طرح لبخند و بازگشت رنگ طبیعی به دندان‌هاست. در بلیچینگ دندان، روند روشن کردن دندان‌ها بدون برداشت سطحی از آنها انجام می‌شود. بلیچینگ نمی‌تواند تغییر رنگی کامل در دندان ایجاد کند اما قادر است دندان‌ها را روشن‌تر از قبل کند. انجام بلیچینگ به دو شیوه مختلف صورت می‌گیرد. بلیچینگ خانه و بلیچینگ در مطب یا بلیچینگ آفیس. همانطور که از نام آنها بر می‌آید، بلیچینگ خانه روشی است که در آن با استفاده از دستورالعمل‌های ارائه شده توسط پزشک، سفید کردن دندان در خانه و توسط خود شخص صورت می‌گیرد. در صورتی که در بلیچینگ آفیس، تمامی فعالیت‌های مربوط به سفید کردن دندان‌ها توسط دندانپزشک و در مطب وی انجام می‌شوند. هر کدام از این روش‌ها مزایا و معایب خاص خود را دارند. مثلاً افرادی که بلیچینگ خانه یا بلیچینگ هوم را ترجیح می‌دهند، از جابجایی‌هایی که برای رفت و آمد به مطب صورت می‌گیرند در امان خواهند بود! در حالیکه ممکن است انجام بلیچینگ خانه به درستی صورت نپذیرد و دندان‌ها را متحمل آسیب‌هایی کند. در این مطلب قصد داریم به تفصیل درباره بلیچینگ هوم، مزایا، معایب و عوارض این روش صحبت کنیم. 

بلیچینگ خانه یا بلیچینگ هوم (Home Bleaching)

خیلی از کسانی که برای بلیچینگ و سفید کردن دندان‌های خود به دندانپزشک مراجعه می‌کنند، ترجیح می‌دهند از روش بلیچینگ خانه استفاده کنند. با انتخاب این روش، بهتر است قبل از هر چیز با دقت به توصیه‌های پزشک توجه کنید و ضمناً به هیچ وجه جزئیات آن را فراموش نکنید. در روش بلیچینگ هوم یا بلیچینگ خانه، دندانپزشک از دندان‌ها قالبگیری کرده و یک جفت Tray متناسب با دندان‌های شما می‌سازد. پس از آن، ژل‌های سفیدکننده و تری دندان را به شما تحویل خواهد داد.

 

بلیچینگ هوم

 

روش استفاده از Tray و ژل‌های سفید کننده دندان در خانه

برای انجام بلیچینگ در خانه، شیوه مشخصی وجود دارد. در صورتی که به دندانپزشک مراجعه کنید، تمامی جزئیات این روش به شما گفته می‌شود. اما قصد داریم مراحل استفاده از تری و ژل‌های سفید کننده را بطور کلی توضیح دادیم تا به یک پیش زمینه در این مورد برسیم. در مرحله اول لازم است دندان‌های خود را مسواک کرده و فواصل بین آنها با نخ دندان تمیز شوند. پس از تمیز کردن دندان‌ها، نوک مخلوط‌ کننده سرنگ را متصل نمائید. یک قطره از ژل سفید کننده را روی سطح داخلی هر کدام از حفره‌های تری‌ها چکانده و هر قطره را با نوک سرنگ پخش کنید.  قالب‌های حاوی ژل سفید کننده را روی دندان‌ها بگذارید. در این مرحله لازم است دقت زیادی به خرج دهید. توجه کنید که ژل‌ها از قالب‌ها بیرون نزده و مطمئن باشید که تری‌ها به درستی روی سطح دندان‌ها قرار گرفته باشند. با قرارگیری قالب‌ها روی دندان، حباب‌هایی در ژل مشاهده خواهید کرد. این اتفاق، بخشی از روند سفید شدن دندان‌هاست. در صورتی که مقادیری از ژل از قالب‌ها بیرون زد، آن را با یک مسواک خشک یا دستمال تمیز پاک کنید. همچنین اگر متوجه سفید شدن لثه‌هایتان بودید، نگران نباشید. این یک مرحله طبیعی می‌باشد. اگر قصد خرید کامپوزیت دندان را دارید اینجا را کلیک کنید. قالب‌های دندانی را مطابق با زمانی که مشخص شده است روی دندان‌ها نگه دارید. بعد از هر بار استفاده، قالب‌ها را از دندان خارج کرده و آنها را آب سرد بشوئید تا ژل باقیمانده روی آن به طور کامل پاک شود. همچنین مهم‌تر از آن این است که دندان‌ها و لثه خود را نیز با آب و مسواک به دقت بشوئید. باقی ماندن آثاری از ژل سفید کننده می‌تواند آسیب‌هایی به دندان و لثه وارد نماید. 

نکاتی مهم درباره سفید کردن دندان‌ها در خانه

مهم‌ترین نکته‌ای که درباره سفید کردن دندان‌ها در خانه وجود دارد، توجه دقیق به دستورالعمل‌ها و اصول این روش است. لازم است در زمان مراجعه به دندانپزشک، توصیه‌های ارائه شده توسط او را به دقت گوش داده و آن‌ها را جدی بگیرید. به عنوان مثال، مدت زمان قرارگیری تری‌ها روی دندان، تعداد دفعات لازم برای سفید شدن دندان‌ها و میزان ژل لازم در هر بار استفاده، از پارامترهای مهم در بلیچینگ خانه هستند. نکته مهم دیگر در این خصوص این است که به هیچ وجه به طمع سفید شدن سریع‌تر دندان‌ها، مدت زمان و تعداد دفعات استفاده از بلیچینگ را افزایش ندهید. همچنین در طول مدت درمان لازم از مصرف سیگار، توتون، قهوه، چای و نوشابه‌های رنگی اجتناب کنید. به علاوه بهداشت دهان و دندان را نیز به خوبی انجام دهید. فروشگاه دندانپزشکی دنسیس، مرجع بسیار خوب برای خرید بلیچینگ و فرز دندانپزشکی می باشد.

انصراف از نظر